Elektromechanické samozamykacie zámky

Elektromechanický zámok BERA s elektrickým ovládaním vonkajšej kľučky.

Elektromechanický samozamykací zámok BERA je inštalovaný do dverí s vysokou bezpečnostnou odolnosťou. Z vonkajšej strany dverí sa odomyká kľúčom cez cylindrickú vložku alebo kľučkou a elektrickým impulzom (z domáceho telefónu, čítačky kariet...).

Elektrický impulz na elektromagnetickú cievku zaaretuje pohyblivý mechanizmus v zámku a vonkajšia kľučka je plne funkčná pre otvorenie dverí. Ak tento elektrický impulz nepríde z tlačítka domáceho telefónu alebo kódovacieho zariadenia do zámku BERA, je kľučka síce pohyblivá, ale bez možnosti otvorenia dverí. Na vnútornej strane dverí je použitý systém PANIK. Stiskom kľučky je zámok odomknutý a dvere otvorené bez použitia kľúča.

Funkcia PANIK je používaná pre núdzové východy.

Elektromechanický samozamykací zámok  BERA je vždy po zavretí dverí dvojbodovo uzamknutý. Po uzavretí dverí je zaisťovacia strelka zatlačená o protiplech v zárubni do zámku v dverách. Automaticky dôjde k vysunutiu závory a zablokovaniu strelky zámku. A je ZAMKNUTÉ.

Použitie:

Elektromechanický samozamykací zámok BERA je možné použiť do vonkajších aj vnútorných dverí vyrobených z kovu, plastu či dreva, v prevedení ĽAVOM alebo PRAVOM. Rozmery: 90/35, 92/35, 90/55, 92/55.

BERA-E 3 PIN svorkovnica s 30cm dlhým káblom.
Dvojdrátové pripojenie 12V/ DC napájanie na elektromagnetickú cievku.
Ovládanie kľučky – pri zopnutí elektromagnetickej cievky – OTVORENÉ

BERA-V obojstranne ovládaný 3 PIN svorkovnica s 30cm dlhým káblom.
Dvojdrátové pripojenie 12V/ DC napájanie na elektromagnetickú cievku.
Obojstranné ovládanie kľučky – pri zopnutí elektromagnetickej cievky – OTVORENÉ

Rozmery a zapojenie 90/35
Rozmery a zapojenie 90/55